Az RMS Titanic Társaság a tulajdonában lévõ tárgyi leletekbõl kiállítást szervezett, hogy a nagyközönség számára is elérhetõvé tegye ezen tragédia még elérhetõ emlékeit.
A Titanic kiállítás a kétszáznál is több eredeti, a tenger fenekérõl felhozott tárgyi lelet, a hajó néhány helyiségeinek - elsõ osztályú- és fedélközi kabinok, folyósok, a gépház kazánjai stb. - rekonstrukciója segítségével igyekszik a látogatókhoz még közelebb hozni az élményt. A mesterien alkalmazott háttérzajok, zenék, a különleges megvilágítás mind segítenek abban, hogy a kiállítás látogatói átéljék a southamptoni indulás izgalmát, az elsõ osztály pazar luxusát, a harmadosztály puritánságát, a hajógépek kazánjai mellett dolgozók kemény munkáját, a kapitányi-híd sérthetetlenséget sugárzó erejét.
A Titanic kiállítás semmihez sem fogható hangulatát, egyediségét a szinte tapintható közelségben lévõ, kiválóan konzervált leleteknek köszönheti. Ezek között fantasztikus állapotban fennmaradt porcelánoktól kezdve, míves kristálypalackokon át az utasok olyan személyes tárgyait is láthatjuk, mint amilyen a szemüveg, pénztárca és különféle ruhadarabok. A látogatók minden érzékszervére hat a kiállítás, az egyik teremben például egy hatalmas, valódi jéghegyet érinthetnek meg, így átélhetik, hogy milyen gyilkosan fagyos volt a tengervíz a katasztrófa éjszakáján.
A Titanic kiállítás 1991 óta a világ 18 országában, 16 millió látogatót vonzott. Közép-Európában elõször Magyaroszágon kerül bemutatásra.
A kiállításra belépve minden látogató, egy White Star Line beszállókártyát kap, melyen egy valódi Titanic utas neve és igaz története látható.
A Titanic kiállításán mintegy háromszáz tárgyi lelet található, melyeket a Titanic végsõ pihenõhelyén találtak, az Észak-Atlanti Óceánban, 3800 méteres mélységben. Ezeket a tárgyakat úgy választották és állították ki, hogy minél inkább fel tudják eleveníteni a világ legismertebb hajójának történetét.
A Titanic törzse 323 tengeri mérföldre fekszik délkeletre Newfoundland-tól és 3,8 kilométerre a víz felszíne alatt. 1985. szeptember 1-én találtak rá.