2024.03.28. - Gedeon, Johanna

Roger Sanchez odatette magát - 2Gether - Klikk és néd meg a klippet!

Roger Sanchez odatette magát - 2Gether - Klikk és néd meg a klippet!
Roger Sanchez igazi háztartásbelinek számít, ha a house mûfajban merül el az ember. Sokat bizonyított, öreg róka, aki megteheti, hogy a szcénán belül bátor kísérletezgetésbe kezd. Ezt teszi most is, amikor a Far East Movementtel közösen kreál egy kiváló klubhimnuszt 2Gether címmel egy egykori B52’s-slágert kölcsönvéve. Ez aztán az igazi nemzetközi együttmûködés.

Kezdjük Sanchezzel, akinek már a neve is sejtet valamit. Roger szülei a Dominikai Köztársaságból érkeztek az Egyesült Államokba, fiuk már New Yorkban született.
Igen szépen haladt egy építészeti diploma felé, amikor – ez is ritka – apja tanácsára minden energiáját inkább hobbijára, a DJ-zésre fordította.

Az öreg Sanchez tudhatott valamit, mert fia hamarosan a legmenõbb New York-i klubokban pörgetett. Késõbb pedig igazi ikonná vált az európai színtéren, fõként ugye Ibizán. Világszerte ismert kicsapongó életstílusáról, maximum sebességgel veti bele magát az éjszakába.

De vissza a munkához! Elsõ elsöprõ sikerét az Another Chance címû dallal aratta, amelynek klipjében azokat a plüss-szíveket hordozgatják. A videó is emlékezetes maradt, az audio is, de Roger nem állt meg ennyinél. Azóta több remek számot dobott piacra, és nem mellékesen Grammy-díjat is nyert egy jól sikerült No Doubt-remixéért. Természetesen saját labelje van, de ami érdekesebb: Release Yourself néven rádiómûsora, amellyel átlag kétmillió hallgatót ültet le a készülékek elé. Hogy ezek mellett még miként jut ideje nyelveket tanulni, ki tudja, de néggyel máris sikeresen megbirkózott. „Beszélek angolul, spanyolul, egy kicsit franciául és némi olaszt” – mondja büszkén. „Következõnek japánul szeretnék megtanulni.”

Érdeklõdése a távol-keleti kultúrák iránt nem új keletû. Kiválóan készít szusit, két évtizede karatézik, és él-hal a manga animékért. Hát csoda, hogy rátalált a Far East Movementre? Az igazsághoz hozzátartozik persze, hogy nem kellett a távol-keletig mennie értük, elég volt csak átugrani az USA nyugati partjára. A Far East Movement ugyanis egy kaliforniai banda. Tagjai egytõl-egyig ázsiai felmenõkkel rendelkeznek: japán, kínai, koreai és Fülöp-szigeteki leszármazottak a fiúk. Az elektro-hip hop együttes dalai fõleg filmekbõl és tévésorozatokból köszön vissza. CSI, A pletykafészek, csak hogy néhányat említsünk.

A Far East Movement tagjai már a középiskolában ismerték egymást. A zenéjüket felpakolták az internetre, majd helyi klubokban kezdtek nyomulni. 2006-ban kiadtak egy lemezt Folk Music címmel, és bejárták vele a világot. Sokat segített, hogy az egyik legnagyobb Los Angeles-i rádió DJ-je csatlakozott hozzájuk. Rögtön az éterbe is beköltöztek és ennek köszönhetõen igazi nagyágyúkká lettek. Robyn és Kelis mellett játszottak és Lady Gaga turnéjának japán állomásán õk voltak az elõzenekar.

Csak az nem volt még világos, hogy melyik mûfajt tekintik otthonuknak. A lemezen fõként hip hop-elõadók segítettek be nekik (Keri Hilson, Lil Jon, Snoop Dogg) és még egy gigászi rap eseményre is meghívták õket, ahol többek között Jay-Z, Kid Cudi, Sean Paul, Pitbull, Flo Rida, és a The Black Eyed Peas is fellépett velük egyetemben. Like a G6 címû slágerükrõl azonban korántsem lehet azt mondani, hogy klasszikus hip hop lenne.

És itt jön a képbe Roger Sanchez. Amikor ugyanis a house DJ és a hip hop-fiúk megalkották a 2Gethert, az eredmény a leginkább popzene lett. A dal eredeti verziója több mint egyéves, de soha nem ért volna el ilyen mainstream sikereket, ha Sanchez nem hígítja fel az eredeti hangzást a Far East Movement és Kanobby stílusával. A remixekben pedig újabb keleti beütés, noha nem távol-keleti, de a Lajtán túli: a Muzzaik változatát az egyik legjobbnak tartja a szakma.