Humor   -  Állatbarát   -  Sci-Fi   -  Ketrecharc   -  Buli   -  Koktélok   -  Ingyen weblap   -  Adó 1%   -  1%infó   -  Adó1.net

   
 Buli - Koncert - Előadás - Fesztivál Szia Idegen!· Regisztráció 2012. máj. 25., péntek - Orbán 

Szavazás

Miből kell több a lapra?

bulibeszámolóból
képekből
galériákból
csengőhangok kellenek!
letöltésekből

Ajánlataink

Film - Mozi / DVD

Fesztivál, program

Zene - CD / DVD

Koncertek

Underworld - Breaking And Entering 2010

Zene - CD / DVD

«Előző hír |Véletlen hírek| Következő hír»
Dátum: 2010. júli. 07., szerda - 13:47
Szerkesztette: adam
Share/Bookmark

  nyomtat

Ha egy kapcsolat 30 éve tart, joggal nevezhető sikeresnek. Ha ez ráadásul egy zenei együttműködés, a sikeres szó nem is elég rá, hogy tökéletesen kifejezze. Arra valami mást kellene keresni. Mondjuk, Underworld.

A három évtized alatt volt itt minden. Hangos sikerek, látványos feloszlások, csendes kibékülések, hatalmas bulik és annyi hajlakk, hogy az ózonréteg igencsak megsínylette. Karl Hyde és Rick Smith a ’80-as évek közepe óta alkotja az Underworld csapatát, és a Barking immár a hatodik stúdióalbumuk.

A korai ’90-es évek óta az Underworld határozta meg, hogy merre tart az elektronikus zene. Első albumuk trióként (Darren Emersonnal kiegészülve), a Dubnobasswithmyheadman olyan magasságokba repítette őket, amelyet addig csak a rockbandák ismerhettek. A sokévnyi újrahangolás és újragondolás meghozta a lemez és az együttes ismertségét és elismertségét. Húzónevek lettek egy csapásra a legnagyobb fesztiválokon, az eladási listák élére ugrottak, és olyan híres filmesek keresték meg őket alkotásaikhoz, mint Danny Boyle és Anthony Minghella.

Amikor pedig már-már azt lehetett gondolni, hogy a kor továbblépett rajtuk, 2010-ben újra nagyot dobnak. Hatodik stúdióalbumuk a Barking, amely kiváló példája egy ismét sikeresen újjáéledő legendának. 30 év alatt egy zenész tudja, kivel érdemes együtt dolgoznia, és az Underworld nem is habozott meghívni nagy neveket erre a lemezre. Íme a lista, a teljesség igénye nélkül: High Contrast, Dubfire, Appleblim és Al Tourettes, valamint a régóta közreműködő Darren Price. Noha mind a kilenc tracket ugyanabban a stúdióban rögzítették, a segítségeknek köszönhetően mindegyik külön világot képvisel. A mélytengeri hullámzó pulzálásoktól a suttogásszerű vokálokig, az elektronikus hangzással könnyeden körbetekert dalok, a tudatos szövegek, amelyek kitörölhetetlen képet hagynak hátra, vagy a dallam és ritmus tökéletes elegye, olyan összképet adnak, amelyre nincs is igazán kifejező szó. Illetve mégis: Underworld.


A rovat további hírei:

» Selena Gomez & The Scene - When The Sun Goes Down (CD)
» Depeche Mode - Remixes 2. 81–11
» Take That - Progressed (2CD)
» Lady GaGa - Born This Way (CD)
» Beyoncé - 4 (CD)
» Pitbull - Planet Pit (CD)
» Nicki Minaj - Pink Friday (CD)
» LMFAO - Sorry For Party Rocking (CD)
» Barbra Streisand - What Matters Most (CD)
» Snoop Dogg: Doggumentary (CD)
» Lady GaGa - Born This Way (CD)
» Foo Fighters: Wasting Light
» Magyarország kedvenc gyerekdalai - Ráadás
» The Night Before
» Wasting Light
» The Black Cat Neighbourhood
» What Did You Expect From The Vaccines?
» I Remember Me
» Songs for Japan
» ATB: The DJ 6 - In The Mix (3 CD)
» Rádió 1 Top 20
» Lady Gaga jótékonykodik
» Sugarloaf: Instant Karma
» Sade: The Ultimate Collection
» Szíj Melinda: Foltos úton
» Adam Lambert: Glam Nation Live
» I Am The Dance Commander + I Command You To Dance: The Remix Album
» Chris Brown: F.A.M.E.
» Beth Ditto: EP
» Beady Eye: Different Gear, Still Speeding

Hozzászólások:

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned. A bejelentkezéshez regisztrálnod kell magad, amit itt tehetsz meg.

Képajánlat

Sziget 2011 - Pulp
Sziget 2011 - Pulp

Galéria